Uprawa ziół na działce

Zioła na działce Posiadacze działek czy przydomowych ogrodów z pewnością powinni się pokusić na uprawianie ziół na własnych grządkach. Zioła przyniosą na pewno wiele korzyści zdrowotnych, urozmaicą naszą domową kuchnię i apteczką. Tutaj wpisz nagłówek

Poza tym zioła na działce przyniosą również korzyści dla samej działki czy ogrodu. Zioła uprawiane na naszej działce świetnie się sprawdzają jako przyprawy do wszelkiego rodzaju potraw, sałatek czy sosów. Nasza dieta urozmaicona ziołami z działki będzie na pewno bardzo korzystna dla naszego organizmu. Pozwoli zastąpić szkodliwe przyprawy tradycyjne jak na przykład sól zdrowymi przyprawami z działki.

Zioła z działki czy ogrodu pozwolą nam zwalczać wiele mniejszych dolegliwości zdrowotnych jak wszelkiego rodzaju grypy czy przeziębienia, będą miały dobry wpływ na nasz żołądek.

Mogą być też stosowane w różnego rodzaju dietach zdrowotnych lub odchudzających. Jeżeli nabierzemy doświadczenie w uprawie i stosowaniu ziół możemy się pokusić o leczenie lub wspomaganie leczenia bardziej poważnych schorzeń czy chorób. Długotrwałe i umiejętne stosowanie ziół z naszej działki może nam pomóc nawet przy leczeniu chronicznych chorób.

Poza wymiernymi korzyściami zdrowotnymi uprawę ziół na działce można potraktować jako ciekawą przygodę lub ciekawe i dające dużo satysfakcji hobby. Aby sprostać zadaniu musimy poznawać nowe rośliny, dowiadywać się o ich zastosowaniu wreszcie pozyskiwać nowe okazy na naszą działkę.

Uprawa ziół na działce nie jest zbyt kłopotliwa i wiele miejsc do tej pory nie wykorzystanych możemy wykorzystać właśnie do uprawy ziół. Zioła rosnące na naszej działce możemy również wykorzystać do ekologicznej uprawy warzyw, drzew i krzewów na samej działce czy w ogrodzie.

Z niektórych ziół uzyskuje się wywary lub napary do zwalczania szkodników na naszych grządkach.

PokrzywaPokrzywa moczona przez dobę w wodzie da nam wywar, który skutecznie zwalcza niektóre szkodniki a przede wszystkim tak uciążliwe na naszych działkach mszyce.

Skrzyp polnyNapar ze skrzypu polnego, który możemy wykonać mocząc ziele przez dobę w wodzie a następnie krótko gotując około 2 minut. Rozcieńczony w stosunku 1 do 5 w wodzie stanowi doskonały środek przeciw grzybicy roślin.

CzosnekCzosnek działa skutecznie zarówno na szkodniki jak i na grzyby. Możemy z niego sporządzić napar, którym pryskamy lub podlewamy zainfekowane rośliny.

CzeremchaWywar z czeremchy pomaga zwalczać gąsienice, ślimaki, mszyce. Sama jej obecność w pobliżu roślin odstrasza swym zapachem wiele szkodników.

Dobry skutek daje również samo posadzenie niektórych roślin na działce np. aksamitka posadzona przy grządce zwalcza bardzo dokuczliwe nicienie.